Taimne glütseriin

Määra kahanevas suunas
Kuvamisviis Grid Nimekiri

3 toodet

per page
 1. Rating:
  0%
  Toidu lisaaine Taimne glütseriin VG 500ml
  Alates 11,90 €
 2. Rating:
  0%
  Toidu lisaaine Taimne glütseriin VG 100ml
  Alates 4,90 €
 3. Rating:
  0%
  Toidu lisaaine Taimne glütseriin VG 1L
  Alates 18,90 €
Määra kahanevas suunas
Kuvamisviis Grid Nimekiri

3 toodet

per page

Taimne glütseriin (glütserool)

Glütseriin pärineb peamiselt kolmest allikast: taimne, loomne ja sünteetiline. Taimne glütseriin, millele ka aine nimetus viitab, on saadud taimsetest rasvadest: palmirasvast, sojarasvast või kookosrasvast. Taimne glütseriin (ka glycerine, VG, E422, glütserool) on selge lõhnatu magusa maitsega siirupilaadne vedelik, lahustub vees ja alkoholis. Seetõttu on taimne glütseriin hõlpsalt töödeldav aine. Glütseriin on niiskusesäilitaja ehk humektant: see suudab kolme ööpäeva jooksul ligi tõmmata enda kaaluga võrdse koguse vett. Taimset glütseriini kasutatakse toiduainetööstuses mitmesuguste küpsetiste valmistamisel, kosmeetikatööstuses kosmeetikatoodete koostisosana, ravimites abiainena ja seepide valmistamisel.

Taimne glütseriin kosmeetikas

Taimsel glütseriinil on pehmendav ja niisutav toime. Sageli kasutatakse seda hambapastas, suuvees, juuksehooldustoodetes ja kreemides. Maitsestajad e-poes müügil olev taimne glütseriin on kõrgeima meditsiinilise puhtusega - vähemalt 99,5%. Kvaliteetse toidu lisaaine taimse glütseriini müük Maitsestajad e-poes, saadaval 100 ml, 250 ml, 500ml, 1000ml ja 5000ml pudelis.

Taimne glütseriin isetehtud kehakreemides

Taimne glütseriin on kasulik ja oluline koostisosa mitmetes nahahooldustoodetes, sest aitab nahka pehmendada ja niisutada. Kuna taimne glütseriin lahustub vees ja alkoholis ning seob ja hoiab niiskust nahas, kasutatakse seda koostisosana isetehtud näo-, kehakreemides, kehapihustites ja kehakoorijates. Tänu niiskust siduvale toimele aitab taimne glütseriin leevendada põletikulist ja kuiva nahka. Seejuures tuleb tähele panna, et taimset glütseriini ei ole soovitav kasutada nahal lahjendamata kujul. Glütseriini osakaal tootes võiks jääda 5-10% piiresse.

Kvaliteetse toidu lisaaine taimse glütserooli müük Maitsestajad e-poes, saadaval 100 ml, 250 ml, 500ml, 1000ml ja 5000ml pudelis

Taimne glütseriin seebis

Glütseriin on seebitootmise kõrvalsaadus, mis tekib rasvade seebistamisel, seega sisaldavad kõik külmpress käsitööseebid glütseriini, ilma seda sinna lisamata. Taimset glütseriini kasutatakse vedelseebi valmistamisel.

Taimne glütseriin kokanduses

Taimset glütseriini kasutatakse mitmetes toitudes ja jookides niisuti, lahusti ja magusainena. Seda saab kasutada maiustuste valmistamisel, suhkrumassi pehmendamisel ning kreemide ja glasuuride elastsemaks muutmisel. Sageli kasutatakse taimset glütseriini täidisena toitudes (nt küpsistes) ja paksendajana liköörides.

Taimne glütseriin ravimites

Glütseriini kasutatakse ravimi- ja hügieenitööstuses toodete pehmuse ja määrdevõime parandamiseks ning niisutamiseks. Seda kasutatakse muuhulgas allergiaravimites, köhasiirupites jt ravimites.

Taimse glütseriini müük

Maitsestajad e-poes on müügil kõrgeima meditsiinilise puhtusega taimne glütseriin. Taimne glütseriin on meie e-poes saadaval 100 ml, 250 ml, 500ml, 1000ml ja 5000ml koguses. Kuigi taimse glütseriini näol on tegemist ohutu ainega, soovitame seda hoida lastele kättesaamatus kohas selle niiskust siduva toime pärast. Samuti ei soovitata taimset glütseriini tarbida rasedatel.